Witam,

piszę ten artykuł, by Was ostrzec przed cwaniakami żerującymi na naiwności sprzedających na  portalu OLX! O mało nie padłem ofiarą jednego z nich, dlatego też dzielę się z Wami tym faktem. Jest to tzw. przekręt nigeryjski – tak to się fachowo nazywa.

W postaci screenów macie pokazany cały przebieg rozmowy z jednym z naciągaczy – także zapraszam. 

Wnioski

  1. Jeśli ktoś pisze do Was łamaną polszczyzną, to już samo to jest podejrzane
  2. Gdy potencjalny kupujący nie chce kupić poprzez serwis allegro, tylko kombinuje żeby poza allegro itp – to także zachowajcie ostrożność!
  3. Jeśli potencjalny kupujący mówi Wam, że dostaniecie kasę za sprzedawany towar, ale dopiero w momencie jego wysłania i okazania mu np. w formie zdjęcia/skanu dowodu wysłania, to jest znak, ze chce Was oszukać!
  4. Jeśli wysyłacie coś za pobraniem, to wczesnej żądajcie zapłacenia zaliczki z góry na konto np. 50zł, by w razie rozmyślenia się kupującego, nie być obarczonym kosztami przesyłki zwrotnej do Was. Wówczas naciągacz odpuszcza, a osoba, która nie che oszukać po prostu płaci z góry te 50zł i odbiera potem towar.
  5. Dopóki pieniądze nie pojawią się na Waszym koncie bankowym, to nie wysyłajcie towaru na podstawie okazanego Wam potwierdzenia wykonania niby przelewu – to jest po prostu OSZUSTWO!!

Także moi drodzy zachowajcie czujność i nie dajcie się nabrać naciągaczom/złodziejom! Kasę łatwo jest stracić, a odzyskać ją jest o wiele trudniej, a Ci z Was co znają polskie realia, to wiedzą, że najczęściej tej kasy się już nie odzyska wcale – takie mamy niestety chore przepisy oraz opieszałe i nieudolne bardzo często służby! To przykre, ale tak niestety już jest. Podam Wam jeden przykład na potwierdzeni moich słów.

Mój  kumpel został oszukany jakiś czas temu na kwotę 1000zł na olx i co prawda udało się policji ustalić sprawcę oszustwa itp, ale… . Złodziej dostał wyrok w sądzie, że ma mu oddać ukradzioną kasę, pokryć wszelkie koszty sądowe i ogzekucyjne oraz ma odpracować 100 godzin prac społecznych, to zgodnie z CHORYM polskim prawem wystarczy, że będzie oddawał miesięcznie zaledwie po 20zł i to już wystarcza, żeby miał spokój z polskim prawem. Czyli łatwo sobie policzyć, za jaki czas mój kumpel odzyska swoją kasę.

Po prostu jedna wielka PATOLOGIA jest w naszym kraju! Ale oczywiście politycy zamiast zająć się tego typu absurdami, to wolą zajmować się bzdurami nieistotnymi dla zwykłego Kowalskiego – czyli mówiąc w skrócie maja NAS obywateli w  DUPIE!!!

Pozdrawiam


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three + 18 =

Przejdź do paska narzędzi